«Це дно, зупинить це!!!»… Негайно припинити спекуляції в використанні військової тематики в маркетингових цілях

«Це дно, зупинить це» – щодня з колегами чуємо обурення військових, які категорично проти негідної експлуатації загибелі побратимів, цивільних, які пережили пекло окупації і в шоці, що на трагедїї можна заробляти.

Очевидно, що грань між комерційною привабливістю і мораллю є питанням чутливим і дискусійним. І певні речі дійсно треба зупиняти.

З колегами хочемо припинити спекуляції в використанні військової тематики в маркетингових цілях.

Проект Закону № 9128 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі» звузить аморальне і некоректне юзання трагічних подій війни, назв постраждалих місцевостей, патріотичних гасел та офіційних військових вітань в маркетингових цілях.

Пропонуємо суттєво обмежити використання в рекламі та при реєстрації торгових марок назв подій, пов’язаних із заходами з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії;

назв населених пунктів та місцевостей, постраждалих унаслідок російської збройної агресії;

назв місць, населених пунктів, їхніх частин, що стали символами стійкості та героїзму українського народу; згадка про окремі бойові дії та військові операції;

назв родів військ, військових підрозділів Збройних Сил України та назв інших військових формувань;

офіційних, законодавчо визначених привітань військовослужбовців України.

Ірина Геращенко