Це ввійде в підручники історії, як день початку кінця Путіна і всього Кремля! У Великій Британій сталася без перебільшення грандіозна подія

У понеділок, 5 вересня, Ліз Трасс стала прем’єр-міністром Великої Британії. Трасс отримала голоси більшость партійців — набрала майже 81 тисячу голосів, а її суперник Ріші Сунак — 60 тисяч.

У вівторок, 6 вересня, Трасс офіційно стане прем’єр-міністром, після того як відвідає королеву в Балморалі.

Під час виступу після оголошення результатів голосування Трасс подякувала Борису Джонсону за те, що він протистояв російському диктатору Володимиру Путіну, добився Brexit, розгорнув кампанію вакцинації від COVID-19 і «розгромив Джеремі Корбіна».

«Вами захоплюються від Києва до Карлайла», — сказала вона.

Борис Джонсон, який активно підтримував Україну після початку повномасштабного вторгнення Росії, 7 липня оголосив, що подає у відставку з посади прем’єр-міністра Великої Британії та лідера Консервативної партії.

У зверненні до українців Джонсон наголосив, що Велика Британія продовжить підтримувати Україну за будь-яких обставин і виконає всі свої обіцянки. Під час переговорів із президентом Володимиром Зеленським 7 липня Джонсон запевнив його, що Сполучене Королівство продовжить підтримувати Україну та постачати їй військову допомогу стільки, скільки потрібно.

З 5 липня в британському уряді та керівній Консервативній партії почалася хвиля відставок, а міністри закликали Бориса Джонсона добровільно залишити посаду.

Скандал спалахнув після того, як член Консервативної партії Кріс Пінчер подав у відставку з посади заступника головного батога через звинувачення в тому, що він п’яним домагався до двох чоловіків у клубі в центрі Лондона. У своєму листі він заявив, що забагато випив і поставив себе та інших в незручне становище.

Пізніше в таблоїдах з’явилися нові звинувачення проти Пінчера, зокрема про його неналежну поведінку щодо двох депутатів-консерваторів. Сам він ці звинувачення заперечував.

Незадовго до відставки перших міністрів Борис Джонсон сказав, що призначення Пінчера було помилкою, і приніс вибачення.

Прессекретар британського прем’єра визнав, що того інформували про скаргу на Пінчера в 2019 році. Незважаючи на це, Джонсон знову призначив Пінчера на посаду в лютому 2022 року. Представник Даунінг-стріт припустив, що Джонсон міг забути, що його інформували про скаргу. До цього на Даунінг-стріт кілька днів стверджували, що прем’єр не знав про конкретні звинувачення щодо Пінчера.

6 червня Борис Джонсон отримав вотум довіри від депутатів-консерваторів і зберіг свою посаду. За прем’єра проголосували 58,8% депутатів. Голосування відбувалося на тлі скандалу навколо вечірок на Даунінг-стріт під час локдауну. Повторний вотум недовіри прем’єру не можна було ініціювати протягом 12 місяців.