У Росії горить найновіший бойовий корабель “Проворний”, який будували дев’ять років: опубліковано відео

Росія втратила один з найновіших бойових кораблів внаслідок пожежі. Увечері в п’ятницю, 17 грудня, на суднобудівному заводі “Північна верф” в російському Санкт-Петербурзі спалахнув військовий корвет “Проворний”.

Пожежа охопила понад 800 м кв приміщень судна. Вогонь підбирається до відсіків, у яких можуть бути газові балони, повідомляє видання 78.ru з посиланням на пресслужбу місцевого МНС.

Під час пожежі постраждали четверо. Один з потерпілих госпіталізований у важкому стані, повідомляє місцеве видання “Фонтанка” з посиланням на джерела в оперативних службах.

Корвет “Проворний”, другий корабель із серії 20385, мав бути переданий до Камчатської флотилії Тихоокеанського флоту у кінці 2022 року. Корабель призначений для патрулювання ближньої морської зони, боротьби з надводними кораблями та підводними човнами, для забезпечення ППО загонів кораблів та пунктів базування, а також для артилерійської підтримки висадки та дій морського десанту.

Для ліквідації пожежі задіяли 168 рятувальники та 42 одиниці спецтехніки. Очевидці публікують у мережі відео з місця події, на яких видно, величезну хмару чорного диму та язики полум’я.