У Скадовську перед будівлею суду, за проукраїнську позицію, жінку показово позбавили життя…

Родина Тетяни Мудрєнко звернулась до українських правоохоронних органів/

Місцеві жителі тимчасово окупованого Скадовська Херсонської області розповіли, що поліцейські-колаборанти повісили 56-річну Тетяну Мудрєнко за фразу «Скадовськ – це Україна». Цей жахливий факт підтверджує і сестра загиблої Наталія Чорна, передає Медійна ініціатива за права людини. Водночас українські правоохоронні органи поки не мають офіційного підтвердження даної інформації.

ЗМІ пише, що 7 жовтня з власного подвір’я в окупованому місті Скадовськ викрали 56-річну Тетяну Мудрєнко та її чоловіка – 60-річного Анатолія Орєхова. За інформацією очевидців, до них прийшли колишні співробітники української поліції, які співпрацюють з окупантами. За тиждень Наталі Чорній, яка є сестрою-близнючкою викраденої Тетяни, невідомі надіслали фотографію тіла сестри в морзі. Разом із фото надіслали висновок судмедексперта, в якому зазначено причину смерті – удушення.

Тетяна Мудрєнко разом із сестрою Наталею ходили на мітинги в окупованому місті, співали українські пісні та вимагали, щоб росіяни відпустили міського голову Олександра Яковлєва, якого взяли в полон. Сестри все фільмували на телефони та записували прямі ефіри в соцмережах.

Наталі через деякий час вдалося виїхати з окупації, а Тетяна разом із чоловіком залишилась в Скадовську. Згодом стало відомо про зникнення Тетяни. Її з чоловіком тримали СІЗО.

Місцева жителька розповіла, що Тетяну поліцейські-колаборанти показово повісили перед будівлею суду. Люди кажуть, що причиною могла стати фраза «Скадовськ – це Україна», а в місцевій інтернет-спільноті писали, що в час, коли Тетяну та Анатолія тримали у відділку, там разом із колишніми українськими поліцейськими пиячив місцевий колаборант «Утя». Він кричав: «Бий цих укропів!».

У місцевих пабліках пишуть, що до вбивства Тетяни начебто може бути причетний Ігор Іванович Кузьменюк, керівник окупаційного карного розшуку так званої поліції Скадовська. Зазначають, що ймовірний колаборант жорстокий, катує цивільних за проукраїнську позицію. Рідні подружжя теж не відкидають його причетності до полону та вбивства Тетяни.

Спершу окупанти телефоном спростували інформацію про смерть Тетяни, проте 15 жовтня підтвердили. Наталії надіслали фото з місцевого моргу.

Одинадцять днів про долю чоловіка Тетяни Мудрєнко, Анатолія, не було жодної інформації. 18 жовтня стало відомо, що його відпустили з полону і дозволили поховати дружину.

«Мої знайомі зі Скадовська розповідають, що жителів, яких окупанти підозрюють у партизанщині, тримають і катують за містом, в дитячому таборі «Слава», де розташувались військові РФ. Поліцейські-колаборанти люблять повторювати, що звідти ніхто не вертається, – говорить Наталя Чорна. – За табором, скотобійнею, очисними спорудами міста та на території кладовища риють траншеї. Місцеві припускають, що там можуть ховати закатованих».

Наразі подальша доля чоловіка Тетяни Анатолія Орєхова залишається невідомою.

Родина Тетяни Мудрєнко звернулась до українських правоохоронних органів.

МІПЛ продовжує документувати випадки воєнних злочинів на окупованих територіях, зокрема й в Херсонській області.