У Зеленського був напад гніву, коли він дізнався про це! Його друг дитинства та близька людина влаштовував цілу агентську мережу російських розвідників

Президент Володимир Зеленський зняв свого друга дитинства Івана Баканова з посади голови СБУ з жорстким формулюванням — невиконання службових обов’язків, яке спричинило людські жертви чи інші тяжкі наслідки. За інформацією керівника тероборони Дніпра Геннадія Корбана, така реакція глави держави пов’язана із затриманням ексглави УСБУ в АР Крим Олега Кулініча, викритого у роботі на спецслужби Росії.

Як заявив Корбан в інтерв’ю Радіо НВ, Кулініч був у досить близьких стосунках із Бакановим.

«Отримуючи інструкції протягом року або півтора від [ексзаступника секретаря РНБО Володимира] Сівковича, який працює сьогодні в міністерстві оборони Росії, на ворога, він фактично через Баканова працевлаштував цілу мережу російських агентів. Нехай не на перші посади, але на ключові — начальників управлінь у різних областях тощо», — стверджує Корбан, посилаючись на інформацію від «компетентних знайомих».

Кулініч невдовзі після російського повномасштабного вторгнення був звільнений, проте залишався радником Баканова. За словами Корбана, Зеленського про останній факт не повідомили.

«Коли він усе це побачив і дізнався, у нього просто був напад гніву. І зрозуміло чому. Начебто друг дитинства, близька людина на відповідальній посаді — і протягом року влаштовувати цілу агентську мережу російських розвідників, які фактично потім відчиняли ворота ворогові, російському агресору. Це вище за будь-яке розуміння», — сказав голова дніпровської тероборони.

17 липня Володимир Зеленський усунув від виконання обов’язків керівника СБУ Івана Баканова. В указі було зазначено, що його усунули від виконання обов’язків відповідно до ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ — тобто за «невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки або створило загрозу настання таких наслідків».

19 липня Верховна Рада звільнила Баканова з посади глави СБУ.

Цьому передувало затримання співробітниками ДБР колишнього начальника УСБУ у Криму Олега Кулініча. За даними слідства, Кулініч передавав росіянам інформацію, що становить державну таємницю.

Кулініч обіймав посаду голови управління СБУ у Криму з жовтня 2020 року до березня 2022-го. «Ця особа була звільнена мною з посади ще на початку повномасштабного вторгнення, і, як бачимо, це рішення було абсолютно виправданим, — заявив Зеленський у телезверненні. — Зібрано достатньо доказів щодо повідомлення цій особі про підозру у державній зраді. Усі його злочинні дії задокументовані».