«Удар ножем у спину». Влада Білорусі напередодні 24 лютого запевняла, що наступу на Україну з їхньої території не буде — Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що військове керівництво Білорусі за декілька днів до повномасштабного вторгнення запевняло, що наступу на Україну з їхньої території не буде.

«Пояснюю, чому для нас це був удар ножем у спину. За декілька днів до повномасштабного вторгнення було пряме спілкування нашого міністра оборони з міністром оборони Білорусі [Віктором Хреніним]. Він гарантував, давав слово генерала, офіцера, що такого [загрози з території Білорусі] не буде», — сказав Данілов, передає НВ.

За його словами, наступного дня голова Державної прикордонної служби України спілкувався зі своїм білоруським колегою на цю тему, і той його теж запевнив на 100%, що наступу не буде.

«Взагалі у нашому розумінні ситуації дійсно не було уявлення саме про такий формат війни. Ми очікували, що може бути донецький, луганський напрям. Як варіант — харківський, але такої агресії, як 24 лютого, ми не очікували, розумієте?» — сказав він.

19 серпня білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь «не нападатиме» на Україну.

«Ви не думайте, що я тут планую якийсь напад, ось Україну бомбитимемо з території Білорусі і так далі. Немає в мене жодного бажання, щоб ваші та мої діти воювали. Заради чого?» — сказав він.

З початку повномасштабного вторгнення Росія випускає свої ракети по Україні з території Білорусі. Наприклад, 16 серпня під час повітряної тривоги у Житомирському районі пролунали два вибухи. Ракети були випущені з території Білорусі.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що розташування ракетних систем уздовж державного кордону з боку Білорусі, зокрема на аеродромі Зябрівка, викликає занепокоєння.

15 серпня моніторингова група Білорусь Гаюн повідомила, що Росія накопичує в Білорусі значні сили для масованого ракетного удару по Україні.