“Україна має готуватися до затяжного конфлікту і дуже серйозних втрат. Байден фактично оголосив початок нової холодної війни”, – ексміністр Польщі

Президент США Джо Байден під час виступу у Варшаві фактично оголосив початок нової холодної війни. Звинувачення американського лідера на адресу глави Кремля Володимира Путіна – це сигнал про те, що європейці мають змінити стратегію щодо країни-агресора.

Про це заявив ексміністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович в інтерв’ю газеті Rzeczpospolita. За словами дипломата, війна буде затяжною, а Україна має готуватися до дуже серйозних втрат.

“Виступ Байдена у Варшаві був побудований таким чином, щоб відкрити новий розділ в історії. У цій промові президент США оголосив про нову холодну війну”, – сказав ексміністр.

Він також порівняв слова Байдена з виступом британського прем’єр-міністра Вінстона Черчілля у 1946 році, коли той говорив про залізну завісу.

“Якщо ми когось назвемо злочинцем та м’ясником, то відомо, що ми з ним потім за стіл не сядемо. Це сигнал для європейців про те, що нам потрібно змінити нашу стратегію. Шансів на швидке повернення до того, що було до агресії Росії проти України, вже немає”, – сказав дипломат.

За словами Чапутовича, Вашингтон налаштовує себе на довгострокову конфронтацію з Росією. “Але уявляє, що ця конфронтація відбуватиметься не у військовій галузі, а в економічній”, – каже він. При цьому американське керівництво сподівається, що Кремль, зрештою, програє, як це було в Афганістані.

“Звідси випливає, що Україна має готуватися до затяжного конфлікту і дуже серйозних втрат… Байден прямо сказав, що Путін повинен зазнати невдачі, і це виключає різні компроміси, на які сподівалися європейські країни”, – додав польський політик.

Нагадаємо, раніше Байден заявив, що він насправді не закликав до зміни режиму в Росії. Так він відповів на запитання журналіста про свої слова, вимовлені під час виступу в Польщі.