Україна зробила “подарунок” путіну на 70-річчя: ВРУ кілька хвилин назад проголосувала за офіційне визнання окупацією японських територій Росією: що відомо про конфлікт навколо Курильських островів

Верховна Рада України заявила про підтримку позиції Японії щодо її Північних територій та визнала, що вони продовжують перебувати під окупацією Росії.

За ухвалення відповідної постанови проголосували 287 депутатів, передає УНІАН.

Йдеться про постанову “Про звернення ВР до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії” (№8108).

У своєму зверненні український парламент заявляє про підтримку позиції Японії щодо її Північних територій та визнає, що зазначені території продовжують перебувати під окупацією Росії.

Верховна Рада закликає міжнародне співтовариство продовжити вживати всіх можливих заходів для договірно-правового оформлення статусу Північних територій Японії.

Крім того, ВР звертається до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, парламентських асамблей Ради Європи, НАТО, ОБСЄ, ГУАМ, національних парламентів іноземних держав про послідовну підтримку та відповідні дії щодо врегулювання статусу Північних територій Японії.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Курильські острови: що відомо про конфлікт РФ і Японії
Курильські острови адміністративно належать до Сахалінської області Росії. Проте Японія вважає це своєю територією і заявляє, що ці землі незаконно анексував СРСР після Другої світової війни.