Українцям роздадуть по 1,8 тис. грн на комуналку: хто отримає

В Україні матеріальні виплати на оплату комуналки (субсидії) отримують 2,5 млн сімей. Унаслідок перерахунку сум на опалювальний сезон у середньому кожна сім’я отримає 1,8 тис. грн.

Про це йдеться на сайті Кабміну. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що кількість українців із субсидією збільшуватиметься.

“Середній розмір субсидії прогнозовано становитиме близько 1800 грн на місяць. У бюджеті, як на цей, так і на наступний рік, достатньо коштів, щоб підтримати найбільш вразливі верстви населення та надати необхідний обсяг допомоги у вигляді субсидій”, – наголосив Денис Шмигаль.

Хто отримає субсидії?

Переселенці можуть переоформити свої субсидії, які вони отримували раніше в тимчасово окупованих регіонах. Для цього варто звернутися до Центру надання адмінпослуг. Правила спростили, тепер отримати допомогу буде легше.

Головна умова: 20% сукупного доходу сім’ї не дозволяють повністю сплатити комуналку. Різницю між видатками на комунальні послуги та 20% сплатять із державного бюджету. При цьому 20% – усереднений розмір. Для багатих сімей він може бути вищим, а для бідних – значно меншим.

Субсидії можуть отримати:

  • орендарі, переселенці;
  • власники житла.

Розмір доходу рахується за формулою: середній дохід на одного члена сім’ї ділиться на два прожиткових мінімуми і множиться на 20%. Отриману суму множать на сукупний дохід сім’ї. Якщо цього вистачає на комуналку в межах соціальних нормативів споживання, субсидію не призначатимуть.

Як раніше повідомлялось, в Україні вартість електроенергії не змінюватиметься до кінця опалювального сезону. Кабінет міністрів продовжив термін дії постанови №483, яка зберігає тариф на струм у розмірі 1,44 грн на перші 250 кВт*год. У разі споживання понад 250 кВт*год за кожну доведеться платити 1,68 грн.