В Україні суд виніс перший вирок у справі про підробку Covid-сертифікатів

Минулого тижня винесено перше судове рішення у справі про підробку COVID-сертифікатів. Про це повідомив голова Нацполіції України Ігор Клименко на нараді у президента України, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу МОЗ.

За інформацією Національної поліції, лікар із Павлограда, що на Дніпропетровщині отримав штраф у розмірі 34 000 гривень і позбавлення права діяльності за фахом терміном на один рік.

Також за минулого тижня було проведено 13 обшуків і відкрито 12 кримінальних справ.

“Вакцинація від ковіду рятує життя. Не можна допустити, щоб лікарі так зневажали своє звання і нехтували здоров’ям українців, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. – Ми продовжуємо співпрацювати з Нацполіцією і максимально можливо сприяємо слідству, щоб покарати тих, хто підробляє документи про вакцинацію від COVID-19”

Раніше МОЗ направив подання до власників закладів охорони здоров’я з вимогами усунути керівництво 15 лікарень, лікарі яких підробляли COVID-сертифікати про вакцинацію.

Також МОЗ заклав кошти для встановлення мінімалки для лікарів на рівні 20 тисяч гривень і 13,5 тисячі гривень для середніх медичних працівників у проєкт бюджету на 2022 рік.