“Валодя, ти сколько жить собіраєшся?!”: Лукашенко ошелешив Путіна несподіваним запитанням на зустрічі – ЗМІ

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко приголомшив російського колегу Володимира Путіна несподіваним питанням під час зустрічі в Сочі. Він запитав главу Кремля, скільки той збирається жити.

Про це пише Telegram-канал “Генерал СЗР”, який ведуть від імені колишнього генерала російської служби зовнішньої розвідки (СЗР) і який публікує нібито інсайдерську інформацію з Кремля, передвє Obozrevatel. За даними каналу, основною темою “вмовлянь” Лукашенка було визнання “референдумів” на окупованих територіях України.

“З цього питання, після дискусії, Лукашенко пообіцяв обдумати все вдома, але було зрозуміло, що рішення буде негативним. Основний аргумент Лукашенка звучав як: “Володю, ти ж бачиш, скільки в нас проблем через санкції. Ти хочеш, щоб після визнання (окупованих територій російськими) санкціями задушили не лише тебе, а й мене? Росія велика, ти виберешся, а мені дуже важко”, – пише ЗМІ.

Зазначається, що в умовляннях не допомогли навіть обіцянки Путіна виділити 5 мільярдів доларів кредиту на погашення витрат для Білорусі. Лукашенко визнав, що кредит життєво необхідний, але попросив президента РФ не наполягати на визнанні.

А в питанні мобілізації в Білорусі Лукашенко взагалі “категорично став у позу”, відмовившись навіть слухати докази Путіна. При цьому він погодився допомогти озброєннями з білоруських складських запасів та пошиттям форми для мобілізованих.

Загалом це всі домовленості, яких вдалося досягти. Крім того, зустріч не обійшлася без ексцесу.

“Під час обіду Лукашенко у присутності кількох людей поставив несподіване питання російському президенту: “Володю, скажи, а ти скільки жити збираєшся?” Ошелешений Путін запитав, до чого це питання, Лукашенко відповів, що брязкання ядерною зброєю добре, коли це блеф, а якщо не блеф, то це самогубство. На це Путін сказав, що поки що про це говорити рано і перевів тему”, – пише “Генерал СЗР”.

Зазначається, що на відміну від Путіна, Лукашенко явно не збирається помирати найближчим часом ні від онкології, ні від ядерної катастрофи, оскільки має великі плани на майбутнє.

Уже кілька тижнів керівник Білорусі через посередників веде переговори із владою США, Європейського Союзу та кількох країн Європи окремо.

“У цих переговорах намітився серйозний прогрес і воювати з усім світом заради дружби з Путіним, Лукашенко явно не має наміру. Лукашенко в розмові з близьким оточенням абсолютно правильно сформулював позицію Путіна старою приказкою “наш девіз чотири слова – тонеш сам, топи іншого”. І тут Путіну не пощастило, Лукашенко – г**но, а г**но не тоне”, – пише канал.