“Вам залишилося кілька годин”: названо ім’я німецького міністра, який відмовив у допомозі Україні у день вторгнення

Посол України в Німеччині Андрій Мельник розкрив подробиці своїх переговорів із німецькими політиками у день повномасштабного вторгнення Росії – 24 лютого. Зокрема, він розмовляв тоді з міністром фінансів Німеччини Крістіаном Лінднером.

Про це Мельник розповів в інтерв’ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung. Голова Мінфіну тоді сказав послу, що “Україні лишилося кілька годин”.

За словами дипломата, міністр заявив йому тоді, що постачання зброї чи відключення Росії від SWIFT є безглуздими. Мельник додав, що Лінднер сидів перед ним із “ввічливою посмішкою” і вів бесіду так, ніби поразку українців уже давно зафіксовано.

Про цю розмову посол на початку березня також розповів журналу Der Spiegel.

«У мене було відчуття, що він дивиться більше на баланс, ніж на наші страждання. Але, можливо, він повинен. Як міністр фінансів. У всякому разі для мене це був нокаут. Тоді я завершив розмову. Я не часто плачу, але після розмови з Крістіаном Лінднером просто сльози текли по обличчю», — заявив Мельник.

Як повідомлялось раніше, канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув можливість участі НАТО у війні, яку Росія розв’язала проти України. Водночас він запевнив, що докладатиме всіх зусиль для якнайшвидшого припинення збройної агресії РФ.