Весь світ має це побачити: Зеленський після візиту на Харківщину заявив про докази геноциду, який влаштувала РФ

Українські правоохоронці вже отримують свідчення про вбивства, катування та викрадення людей російськими загарбниками під час окупації частини Харківської області. Через українських та іноземних журналістів світ має дізнатись про докази геноциду проти українців.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час традиційного вечірнього відеозвернення до українського народу, яке через ДТП вийшло пізно вночі.

“Повернувся з Харківщини – з нашої Харківщини, з районів, які були звільнені. На сьогодні майже вся область деокупована. … Загалом деокуповано майже 400 населених пунктів.

150 тисяч українців, які залишалися на цій території, тепер знову відчувають, що таке звичайне безпечне, нормальне життя”, – сказав Володимир Зеленський.

Він звернув увагу, що російська армія перебувала на Харківщині понад п’ять місяців, але за цей час окупанти навіть не намагалися щось зробити для людей, а тільки знищували, забирали, вивозили, викрадали, катували і вбивали. Після себе окупанти залишили спустошені села, у деяких з яких немає жодного вцілілого будинку. Школи перетворили на смітники, а церкви – буквально на туалети.

“До звільнених районів отримали доступ і журналісти – і українські журналісти, і іноземні. Світ має побачити ці руйнування, має відчути біль, який Росія принесла українцям. Наші правоохоронці вже отримують свідчення про вбивства, катування, викрадення людей окупантами.

Те, що світ побачив у Бучі, те, що ми побачили на деокупованій території Чернігівщини, Сумщини, те, що бачимо зараз ми з вами на Харківщині, – це докази геноциду проти українців. Докази того, що Росія не може принести нічого іншого, окрім геноциду”, – наголосив президент.