Відлік іде на хвилини! “Нам залишилось всьо 10 км, ми вже близько.. Чекайте нас друзі”. Військові звернулися до мешканців Херсону

Мешканці Херсона отримали нове звернення від військових ЗСУ. Відео опублікували сьогодні. На ньому український військових звернувся до херсонців та зазначив, що вони вже знаходяться на підступах до міста і готові звільняти його:

“Ми вже близько, за 10 кілометрів від Херсону. Тому чекайте на нас, друзі, ми обов’язково будемо”, – зазначив військовий.

Так, у Херсоні все настільки серйозно, що ЗСУ херсонці чекають щохвилини. Без перебільшення і не жартів. Коли кажуть, що Херсон наче опинився в 90-х, не вірте. Це брехня. У 90-х Херсон не був напханий агресивними росіянами з автоматами, а стаціонарний телефонний зв’язок був. І хоча б фізично, але можна було безпечно виїхати з міста куди хочеш. Людей не викрадали з такою силою за проукраїнську позицію – хіба для бізнесових розбірок, не більше.

Зараз херсонці не в 90-х – вони в стані війни. В Херсоні не стріляють? Та ну! Так кажуть тільки ті, хто точно не в Херсоні й навіть не цікавиться, що в місті. В Херсоні стріляють – ще й як: то артилерійські обстріли, то автоматні черги. Скільки людей не доїхали, куди хотіли, скільки волонтерів загинули по дорозі, – на жаль, перелік може зростати.

У Херсоні зникнути може кожен і кожна. Причина? Будь-яка: від української мови до кольору волосся, який не сподобався. А можуть просто вбити – просто так. Ви, мабуть, чули перехоплення СБУ, де росіянам на блокпостах “дали добро” стріляти в усіх підозрілих. Так от – це про Херсон. А далі – кому як. Хто обійшовся “розмовою”, а в кого були допити з катуваннями. Різними. І на тлі цього противно читати “поради” з безпеки від тих, хто навіть Ремарка не читав, щоб дізнатися, що таке війна. Я вже не кажу про практичні кейси.

Херсонці не можуть зараз користуватися мобільним зв’язком майже ніяк. Українські оператори відімкнені, й “спіймати” можна лише ненадовго і в певних місцях. З інтернетом трошки легше, але не набагато. Російські сімки не працюють нормально, а поповнити їх можна лише одним дуже хитромудрим способом: якщо у вас є добрі друзі в певній місцевості й точно знають, як це робити. Ці сім-картки навіть у Криму і росії не належать жодному з операторів. Це вселяє радість, бо таке і росіянам не надто потрібно.

Херсонці не можуть просто піти в аптеку і придбати щось проти головного болю чи краплі для носа. Не можуть замовити щось із доставленням поштою. Ну замовити можуть, але не доставлять їм.

Робота в Херсоні є, але вкрай мало. Так само як чимало роботодавців або виявилися несумлінними, або просто не можуть платити.

Херсонці живуть в очікуванні звільнення. Не уявного зеленого коридору, яким його уявляє влада, а звільнення. Херсонці ненавидять ідіотів, які теоретизують і повчають. Ненавидять тих посадовців, які втікли в перші дні, схоронилися на кілька місяців, а тепер мудрують з теплих бункерів під дупами, абсолютно не розуміючи, що відбувається в місті та області. Херсонці пам’ятають кожне з цих імен, можете не сумніватись.

А головне – херсонці чекають ЗСУ. Щохвилини. Чесно. Дійсно лік іде на хвилини.