“Війна – це покарання нам! Коли В’ячеслав Чорновіл мав бути президентом, а не Кравчук, Кучма та подальші всі наші президенти. Ми дозволяли сусідові нас ґвалтувати” – Соколова

Українська телеведуча Яніна Соколова спробувала відповісти на запитання, навіщо і за що українцям була дана повномасштабна війна. На думку журналістки, якби у 1991 році на перших президентських виборах незалежної України виборці проголосували за В’ячеслава Чорновола, а не Леоніда Кравчука, то зараз Росія б не нападала. Також знаменитість серед причин наголосила на тому факті, що довгі роки наша країна дозволяла РФ “ґвалтувати себе”.

Війна для українців, як зазначила Соколова, стала покаранням за те, що ми так і не зрозуміли, ким є насправді – не ідентифікували себе як самостійна нація у суверенній державі. Своїми роздумами ведуча поділилася в інтерв’ю YouTube-каналу “Українська правда”, передає Obozrevatel.

Журналістка згадала, що особисто спілкувалася з нині покійним експрезидентом України Леонідом Кравчуком. Виходячи з цього діалогу та власних знань в галузі історії, Яніна дійшла висновку, що війни не було б, якби країною керував Чорновіл.

“Це дуже висока ціна. Але це покаранням нам. Якщо говорити про якісь небесні речі, та й про земні теж, це покарання нам. Коли В’ячеслав Чорновіл мав бути президентом, а не Кравчук, Кучма та подальші всі наші президенти, про решту я мовчу… Якби Чорновіл тоді став президентом, війни б зараз уже не було… Так, попередники Путіна були не набагато кращими і царство небесне пану Кравчуку, я з ним говорила і про ядерну зброю, і про Крим, і він мені позаочі розповідав досить тонкі моменти натяку на те, що він (Крим – ред.) має бути їх ще за часів Єльцина. Але це нам покарання за те, що ми не зрозуміли, ким ми є ще 30 років тому, і це наша вина у терпимості, толерантності та меншовартості у вигляді самоцензури, яку ми відчували 30 років”, – поділилася думкою знаменитість.

Соколова переконана, що війна була дана для того, щоб назавжди змінити мислення українців та їхнє ставлення до “братського народу”, яким багато хто вважав росіян.

“Ця мерзота, яка нас вбиває, вона не розуміє, що кожне втрачене життя – це рубець на серці, який потім буде утвором для всього українського, що входитиме в серця тих, хто зараз сумнівається. Подивися на мешканців Харкова, Миколаєва, Сум та опитування, які були проведені з ними до війни: “Да что вы? Не смешите. Они же живут за забором. Никто нас не тронет. Это же братья. У нас там куча родственников живет”. І зараз розмови з ними. Це ж небо і земля. Тому висока ціна: а) нам не пощастило з сусідом і б) ми дозволяли сусідові нас ґвалтувати, при цьому посміхалися і знали своє місце”, – підсумувала телезірка.