Військові ЗСУ відіб’ють бажання російських окупантів на Донбасі стріляти: експерт зробив заяву

Збройні сили України будуть відповідати на обстріли російських окупантів на Донбасі симетрично, зокрема, застосовуючи важку артилерію, що є відведеною від лінії розмежування. Такі дії більше не потребують узгодження з вищим військовим командуванням.

Про це розповів військовий експерт, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко, передає Obozrevatel. “Ми ніколи не починаємо першими. Але якщо ворог починає викочувати на нас танки, застосовувати 152-й калібр, звичайно, ми не із стрілецької зброї будемо йому відповідати”, – зазначив він.

Коментуючи заяву Головнокомандувача ЗСУ про те, що відтепер українські військові матимуть право відповідати на вогонь противника без додаткових погоджень, експерт зауважив, що заборони як такої не було. “Просто була досить ускладнена процедура узгодження, придушувалася певна ініціативність командирів, щоб вогню у відповідь було менше”, – пояснив він.

Відтепер рішення відкрити вогнь у відповідь ухвалює той командир, у розпорядженні якого є вогневі засоби, необхідні для цієї відповіді.

“Наприклад, якщо на взводному опорному пункті розміщена БМП, яка має 30-міліметрову гармату, то командир цього опорного пункту може ухвалити рішення про вогонь з БМП. Але якщо потрібна підтримка артилерії, то рішення буде ухвалювати той командир, у веденні якого перебуває артилерія. Наприклад, командир батальйону тактичної групи чи командир бригади”, – уточнив Кочевенко.

Він також відповів на запитання, як відповідатимуть ЗСУ на застосування окупантами забороненої Мінськими угодами артилерійської зброї великого калібру.

“Відповідно до Мінських угод певна категорія зброї відведена на необхідну відстань. Але все одно вона перебуває в бойовій готовності. Якщо для того, щоб вберегти життя наших військовослужбовців, щоб відбити напад ворога, буде потрібно застосувати сили та засоби, які навіть заборонені Мінськими домовленостями, ми використаємо їх”, – запевнив експерт.

Кочевенко спрогнозував, що подібні зміни призведуть до зменшення кількості атак ворога на позиції ЗСУ. “Стрілятимуть менше”, – сказав він.

“Тому що усвідомлення того, що це не буде безкарно і що вони одразу отримають відповідь, буде дуже серйозним стримувальним психологічним фактором. Думаю, щонайменше, на рівні командира батальйону чи командира позиції російських окупаційних військ уже не буде бажання потренувати свій особовий склад стріляниною по українцях”, – сказав експерт.