Військовий комісар не витримав: “Армія – не виправна колонія! Вручення повісток за правопорушення – це ганебне явище”

Вручення повісток в армію за правопорушення – це ганебне явище, а армія – це не виправна колонія. Так військовий комісар Чернігівської області Олег Гончарук відповів на запитання, чи буде продовжуватись вручення повісток чоловікам за проступки чи недостойну поведінку і, чи вважає він це нормальною практикою.

Про це він сказав на брифінгу, передає Суспільне.

“Ми до цього ніяким чином не прагнемо, а саме вручати за якусь провину військовозобов’язаним повістки. Ми не виправна якась колонія, яка повинна когось виховувати”, — каже Гончарук.

За його словами, повістки законно вручати на блокпостах та у місцях скупчення людей. Таким чином військові організовували виклики військовозобов’язаних для прибуття до відповідних територіальних центрів.

Також він прокоментував факти вручення повісток порушникам комендантської години.

“Одним із методів з’ясування особи правопорушника, тобто хто цей громадянин, чому він перебуває у даному місці, є виклик до територіальних центрів саме повісткою. Таким чином, відповідно до законодавства, ми з’ясовуємо його відношення до військового обов’язку, чи він дійсно має право перебувати на певній території, тому що згідно з законодавством, забороняється залишення свого постійного місця проживання без відповідного дозволу керівника територіального центру”, — говорить Гончарук.

На думку Олега Гончарука, служба в армії є почесним обов’язком кожного громадянина України по захисту суверенітету та недоторканості нашої держави.

“Не може військовослужбовець через провину проходити військову службу, тому що він буде ганьбити насамперед ті бойові традиції, ті подвиги, які на сьогодні здійснили наші військові на захисті України”, — зазначив пан Гончарук.
Нагадаємо, що з 23:00 29 липня по 4:00 30 липня поліцейські у Чернігові вручили повістки кільком військовозобов’язаним чоловікам, які порушували правила комендантської години. Загалом тоді перевірили 27 людей.

З них двох відправили на фільтрацію, тобто спеціальну перевірку, яка проводиться у випадку, якщо виникають підозри щодо того, чи не є людина диверсантом, або не все в порядку з документами.

Правоохоронці зазначали, що такі відпрацювання проводять, щоб запобігати кримінальним та адміністративним правопорушенням.