Ворог пішов на безпрецедентний крок, який може закінчитися трагедією….Окупанти замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС, — Зеленський

За словами президента, якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні затоплення опиниться близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон.

Через підрив можуть постраждати сотні тисяч людей, може бути зруйновано постачання води значної частини півдня України.

Зеленський каже, що цей теракт може залишити ЗАЕС без води для охолодження, а також зруйнує канал, яким йде вода в окупований Крим.

Крім того, він зауважив, що навіть робота каналу, який побудований для постачання води в Крим, і яким періодично нібито “переймаються” у москві, буде повністю зруйнована.

“За нашою інформацією, росія вже підготувала все, щоб здійснити цей теракт. Українських працівників викинули з Каховської станції – там тільки російські громадяни. Вони повністю контролюють станцію. Треба негайно діяти, щоб Росія не мала змоги реалізувати цю катастрофу. Потрібна міжнародна спостережна місія на Каховську ГЕС. Потрібно повернути туди український персонал і забезпечити негайне й професійне розмінування агрегатів і дамби”, – підкреслив Президент.