З 1 серпня зміняться виплати військовим: Кому скоротять, а кому додадуть

З 1 серпня кардинальних змін у нарахуванні військовослужбовцям виплат не відбудеться, проте деякі перетрубації таки передбачені.

Хто із захисників зможе отримувати додаткову грошову допомогу, а кому зменшили кількість виплат.

Нова щомісячна допомога військовим

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7141, згідно з яким українські захисники щомісячно отримуватимуть додаткові фінансові виплати. Розмір виплати буде розраховуватися у кратному розміру до мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої на 1 січня календарного року. Станом на 01.01.2022 року це 6500 грн.

Хто отримає допомогу:

  • особи, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка;
  • лицарі ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі);
  • кавалери ордена За мужність трьох ступенів (повні 2 кавалери).

Який розмір виплат передбачений для різних категорій осіб:

  • 6500 грн (одна МЗП) — кавалерам ордена За мужність трьох ступенів (повні 2 кавалери);
  • 13000 грн (дві МЗП) — лицарям ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі);
  • 19500 грн (три МЗП) — особам, яким надано звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка.

Виплати також отримають члени сімей померлих або нагороджених посмертно осіб, яким надано звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка, лицарів ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі) та кавалерів ордена За мужність трьох ступенів (повні кавалери). Допомога буде виплачуватися у розмірі від трьох до однієї (у розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної зарплати, повідомляє НВ.
.

Виплати 30 тисяч гривень отримають не всі

У липні Уряд вніс зміни до постанови № 168, які передбачають, що не всі військовослужбовці під час несення служби можуть отримати додаткову виплату від державу у розмірі до 30 тисяч гривень. Виплату не скасували, але нараховувати її почали по-новому.

Винагороду у 30 тисяч гривень під час воєнного стану зможуть отримати усі військовослужбовці, а також ті рядові солдати та начальники Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Не отримають виплату особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць.

Також у липні Кабмін вніс деякі зміни до постанови № 168. Відповідно до них особам, які несуть службу під час воєнного стану, сума додаткових виплат буде нарахувуватися по-новому. Станом на сьогодні ці зміни не стосуються військовослужбовців ЗСУ, а лише окремих категорій правоохоронців.

Також нещодавно Верховна Рада прийняла законопроєкт, згідно з яким військові отримали захист від колекторів на термін дії воєнного положення та на 90 днів після його закінчення або скасування.